banner

Acest site este cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013. Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României

OMAN AIR recrutează la Cluj-Napoca

11 Mai 2015

În data de 19 martie 2015, RSC CONSULTING a organizat o preselecție în vederea angajării la compania de aviație OMAN AIR. Evenimentul a avut loc la Hotel RAMADA din Cluj-Napoca. 

Cerințele obligatorii pentru participarea la interviu au fost următoarele: 

  • vârsta minimă de 23 ani și cea maximă de 30 de ani;
  • înălţimea minimă - 160 cm;
  • greutatea proporţională cu înălţimea;
  • abilitatea de a înota liber cel puțin 50 m;
  • fluenţă în limba engleză (scris și vorbit);
  • fără tatuaje, pierce-uri sau cicatrici la vedere.

 

Începând cu anul 2013, RSC CONSULTING a derulat mai multe evenimente de selecţie în vederea angajării pe posturi de însoţitoare de bord, fiind angajate până acum 42 de românce în cadrul companiei de aviaţie FLY NAS din Arabia Saudia și recent, la începutul lunii martie a anului curent, au fost angajate 29 de românce la compania  de aviaţie GULF AIR din Bahrain.

 

Le felicităm pe toate candidatele care au fost declarate admise în urma procesului de selecție și le urăm mult succes în cariera de Însoțitor de bord! 

 

Sursă foto

Galerie foto

  • OMAN AIR recrutează la Cluj-Napoca

Parteneri